Реєстрація
знаменник
Карта сайту

Організаційно-виховна діяльність

Організація виховного процесу у філії базується на «Концепції виховної роботи та національного виховання Херсонської філії Національного університету кораблебудування» і на щорічних планах виховної роботи. Базою при формуванні концепції стали Конституція України, Закони України «Про освіту» і «Про вищу освіту», «Про загальну державну програму підтримки молоді на 2004-2008 роки», «Національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ столітті», «Державна національна програма «Освіта» ( Україна ХХІ століття)», «Резюме Всесвітньої декларації про вищу освіту», «Концепція діяльності НУК на початку третього тисячоліття», «Концепція діяльності Херсонської філії Національного університету кораблебудування».

Студенти беруть активну участь у житті філії та міста (заходи з патріотичного виховання молоді, любові до Батьківщини та рідного міста, благодійні акції, культурно-масові заходи, міські свята тощо). У виховній роботі наставника більшого значення набувають організаційні зусилля, спрямовані на забезпечення активності самого студента, формування громадських якостей студентської молоді, постійні ділові спілкування зі студентами академічної групи, довірливі бесіди, поради, спільний аналіз фактів і явищ життєдіяльності групи.

Невід’ємною складовою частиною виховного процесу в філії є спортивно-масова робота. Згідно з планами у Херсонській філії НУК проводиться робота з фізичного виховання, це дає свої позитивні наслідки. Так, у звітний період, команда ХФ НУК нагороджена дипломом МОН України та комітетом з фізичного виховання та спорту і зайняла друге місце у змаганнях з легкої атлетики серед ВНЗ I-IV рівнів акредитації за програмою обласних студентських спортивних ігор; І місце (серед юнаків) та ІІ місце (серед дівчат) в легкоатлетичній естафеті, присвяченій Дню Перемоги; І місце у змаганнях з державного тестування серед ВНЗ I-IV рівнів акредитації за програмою обласних студентських спортивних ігор; трете місце (серед дівчат) у змаганнях з легкої атлетики серед ВНЗ I-IV рівнів акредитації за програмою обласних студентських спортивних ігор; друге місце у змаганнях з шахів серед ВНЗ I-IV рівнів акредитації; трете місце у змаганнях з тенісу настільного серед ВНЗ I-IV рівнів акредитації в залік обласних студентських спортивних ігор; трете місце у змаганнях з легкоатлетичного кросу серед ВНЗ I-IV рівнів акредитації в залік обласних студентських спортивних ігор.

Важливим аспектом роботи є робота студентського парламенту, який є органом студентського самоврядування у ХФ НУК. Для цього розроблені відповідні положення і плани роботи структурних підрозділів парламенту. Останній реалізує свої права насамперед у сфері діяльності студентів в навчанні, підвищенні його якості, самоосвіти, науково-дослідній і культурно-освітній роботі, організації дозвілля, суспільно корисній праці, самоврядуванні у студентській академічній групі й утвердженні в студентському середовищі здорового духовного та культурного способу життя.
Найважливіші аспекти студентського життя висвітлюються у власній газеті «Студдень», яка у 2008 році здобула перемогу у IV міському молодіжному рейтингу «Визнання» у номінації «Популяризація молодіжного руху».

У листопаді 2008 року студенти Херсонської філії брали участь у траурної жалобі присвяченої жертвам Голодомору. У квітні була організовано екскурсії до Музею суднобудування та флоту (м. Миколаєва), де студенти познайомилися з постійно діючою експозицією «Ми звинувачуємо! Голодомор 1932–1933 років — геноцид Українського народу», а також Херсонського обласного краєзнавчого музею.

На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 05.02.2008 р. № 2377/5/1-08, а також згідно з листом Міністерства освіти та науки України від 09.02.08 р. № 1/9-68 та Плану заходів з підготовки та проведення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, з метою патріотичного виховання студентів у Херсонській філії Національного університету кораблебудування деканами факультетів Херсонської філії Національного університету кораблебудування було забезпечено організацію відвідування студентами експозиції «Війна. Народ. Перемога» у Херсонському обласному краєзнавчому музеї та кімнат бойової слави військових частин.

 

Відеосюжет, присвячений смертельно хворим дітям, створили студенти філії під час проведення благодійної акції

 

 

Навчально-методична, наукова та виховна діяльність