Реєстрація
чисельник
Карта сайту

Привітання ректора НУК
Трушлякова Євгенія Івановича

 Дорогі абітурієнти! Для вас настає відповідальний і хвилюючий момент — знайти відповідь на одвічне питання: що робити, куди йти далі? Від того, який вибір ви в цей клю- човий момент життя зробите, значною мірою залежить, чи отримаєте ви якісну і по-справжньому потрібну суспільств освіту, а, головне, чи досягнете успіху в житті.
Успішна людина - це щаслива людина. Кожен із вас - унікальна особистість! І головне завдання викладачів НУК - допомогти вашій самореалізації в професії, науці, творчості, створити максимально сприятливі умови для виявлення і розвитку ваших здібностей і талантів. Студентська пора - найкращий час для пізнання себе і вибудовування стратегії свого майбутнього!
Ми прагнемо, щоб наші академічні програми були актуальними, інноваційними, насиченими глибоким розумінням сьогодення та викладалися досвідченими фахівцями, яким не байдуже майбутнє їхніх студентів. При цьому зміст освіти стане ближче до реальних завдань економіки України, процес навчання - більш технологічним і в той же час - індивідуалізованим. Ви зможете брати участь у міжнародних програмах академічного обміну, будете розробляти і впроваджувати власні бізнес-проекти, стартапи, вести наукові дослідження, вивчати дисципліни англійською мовою і, звичайно ж, активно займатися творчістю і спортом.
Студенти НУК відрізняються високим рівнем професійної підготовки, здатністю нестандартно підходити до вирішення виробничих завдань, що робить їх конкурентоспроможними на ринку праці. Наші випускники працюють на великих виробничих підприємствах, в державних та комерційних структурах, міжнародних компаніях, освітніх установах і науково-дослідних інститутах. Нашому колективу - з його новаторським підходом, корпоративною культурою, науковим і творчим потенціалом - під силу вийти на найвищі позиції в системі сучасної вищої освіти.
Для більшості роботодавців диплом Національного університету кораблебудування ім. адм. Макарова є серйозним аргументом при прийомі фахівця на роботу. Вважаємо, що це найкраще підтвердження високої якості освіти в нашому університеті.
Ми створюємо атмосферу поваги, свободомислення та взаємопорозуміння, намагаючись навчити кожного студента бути відкритим до потреб суспільства та людей, які поряд. На нас з вами чекає захоплюючий спільний пошук відповідей на складні питання, які ставлять перед нами час, суспільство, країна. Віримо і сподіємося, що освіта, яку ви отримаєте в НУК, стане надійним фундаментом для вашого професійного та особистісного зростання.
Яскраві події, захоплюючі проекти, наукові відкриття і нові цікаві знайомства - все це чекає на вас в нашому університеті! А вибір за вами! Крім знань, Університет дає студентам глибокі моральні орієнтири, включаючи їх в унікальну атмосферу «НУКівського» життя, де спираються на традиції і відгукуються на інновації! Цей корпоративний дух патріотизму, лідерства та конкурентоспроможності залишається з вихованцями нашої технічної школи назавжди!
Сім футів під кілем на вашому шляху в НУК!

З повагою,
ректор НУК Євген Трушляков

18 вересня 2020 року виповнилося 100 років Національному університету кораблебудування імені адмірала Макарова  (МКІ, УДМТУ, НУК). Безумовно, це славетна дата для навчального закладу, який визначав життєвий і творчий шлях багатьох людей, спроектував вектор розвитку нашого міста, заклав фундамент вітчизняної науки кораблебудування та сформував відповідні освітні традиції.

За роки свого існування університет підготував біля 100 тисяч висококваліфікованих  фахівців для підприємств  й організацій України та багатьох країн світу.

Сьогодні університет - єдиний в Україні заклад вищої освіти, який готує фахівців для суднобудівної галузі та морегоспода рського комплексу держави, країн зарубіжжя за міжнародними нормами і вимогами. 
Підтвердженням цього є отримання в 2017 році міжнародного і державного сертифікатів якості підготовки фахівців  ISO 9001:2015 та ДСТУ ISO 9001:2015 від одного із кращих світових кваліфікаційних товариств «Бюро Верітас Сертифікейшн».

Сьогодні університет - це п’ять навчально-наукових інститутів, чотири факультети, дві філії, дев’ять представництв, у тому числі закордонних, шість навчально-наукових центрів, дев’ять науково-дослідних інститутів, наукова бібліотека із 770000 примірниками друкованих видань.

На 63 кафедрах університету (з урахуванням філій) працює сім лауреатів Державної премії України, 26 лауреатів премій Президента України і Верховної Ради для молодих вчених, дев’ять заслужених діячів науки і техніки України, три заслужених працівника освіти України, три заслужених винахідника України, два заслужених діяча мистецтва України, два заслужених тренера та працівника фізичної культури і спорту України, один заслужений працівник промисловості України, 93 доктора науки, професора, 281 кандидат наук, доцент; функціонує 27 наукових шкіл, які очолюють вчені зі світовим іменем - академіки, члени-кореспонденти галузевих та міжнародних академій наук.

НУК готує висококваліфікованих молодших спеціалістів, бакалаврів та магістрів за 31 спеціальністю, 55 освітніми програмами бакалаврського рівня та 52 програмами магістерського рівня, докторів філософії та докторів наук. На очній та заочній формах навчається близько 9 тисяч юнаків та дівчат, серед них 1240 іноземних студентів з 17 країн світу. Міжнародна діяльність займає особливе місце в діяльності університету, який має багаторічну історію співпраці з освітніми закладами, науково-дослідними установами і промисловими підприємствами Китаю, Грузії, В'єтнаму, США, Нідерландів, Норвегії, країн Балтії, Росії, Азербайджану, Туркменістану та інших країн світу. За даними МОН України у 2019/20 навчальному році НУК посів перше місце в країні серед закладів вищої освіти за кількістю іноземних студентів з КНР та Грузії, третє місце - за кількістю студентів з Туркменістану та увійшов до 20-ти ЗВО України, де навчається найбільша кількість іноземців.

Нині наш університет - це працездатний колектив науково-педагогічних працівників, співробітників, аспірантів  й студентів, а також потужна матеріально-технічна база з сучасними навчальними корпусами, науково-дослідними центрами та лабораторіями. Для надання послуг працівникам та студентам працюють студентський комплекс харчування «Камбуз», відділення банку, музичний клуб, спортивні зали, яхт-клуб, дві бази відпочинку на березі Чорного моря і багато інших об'єктів.

Університет приймає активну участь у підготовці кадрів для Військово-морських сил ЗС України. На базі наших лабораторій проходять навчання військові моряки, а підводна техніка університету задіяна на виконання спеціальних завдань військово-морських сил та служби надзвичайних ситуацій. В 2019 році відновлено роботу Миколаївської морехідної школи, яка стала структурним підрозділом університету.
Ми пишаємося своїми видатними випускниками різних поколінь, серед яких видатні вчені, науковці, викладачі, керівники відомих підприємств, державні та громадські діячі, військовослужбовці, діячі культури, мистецтва, талановиті музиканти, славетні спортсмени, олімпійські чемпіони, чиї імена з великої літери назавжди вкарбовані в золотий фонд науки, освіти, мистецтва, культури і спорту, які всі ці роки прославляли університет, підіймали його престиж і авторитет в багатьох країнах світу. Ось тільки невеличкий перелік наших видатних випускників МКІ/УДМТУ/НУК, серед яких - керівники підприємств, Герої праці, державні діячі, військовослужбовці, діячі мистецтва, культури та спорту: Георгій Матвійович Бабаєв, директор суднобудівного заводу імені 61 комунара; Георгій Кононович Волик, директор суднобудівного заводу в м. Комсомольськ-на Амурі;  Анатолій Борисович Ганькевич, директор Чорноморського суднобудівного заводу; Євгеній Павлович Єгоров, генеральний директор Сєверного машинобудівного підприємства (м. Сєверодвінськ); Всеволод Федорович Заботін, генеральний директор Херсонського суднобудівного заводу; Сергій Іванович Ковальов, головний конструктор ЦКБ, Герой Соціалістичної Праці; Юрій Іванович Макаров, директор Чорноморського суднобудівного заводу; Ігор Миколайович Овдієнко, генеральний директор заводу ім. 61 комунара і Чорноморського суднобудівного заводу; Григорій Лазарович Просянкін, директор Сєверного машинобудівного підприємства; Микола Павлович Романчук, генеральний директор заводу «Океан»; Іван Михайлович Савченко, генеральний директор НПО «Ритм»;  Микола Григорович Цибань, генеральний директор ПО «Зоря»; Георгій Миколайович Чернишов, начальник СПМБ машинобудування «Малахіт»; Віктор Михайлович Бузник, член-кореспондент АН УССР; Юрій Семенович Крючков, заслужений діяч культури України; Володимир Дмитрович Чайка, мер міста Миколаєва;  Валерій Вікторович Чибінєєв, Герой України; Костянтин Шотайович Меладзе, композитор, заслужений діяч мистецтв України; Валерій Шотайович Меладзе, співак; Ольга Геннадіївна Харлан, олімпійська чемпіонка; Олена Миколаївна Хомрова, олімпійська чемпіонка; Олександр Володимирович Абраменко, олімпійський чемпіон; Ігор Цвєтов, дворазовий переможець літніх Паралімпійських ігор та багато інших.

І сьогодні, зустрічаючи свій ювілей, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова йде впевненим курсом розбудови сучасного науково-освітнього простору, зберігаючи при цьому ті традиції і досвід, які були закладені його професорсько-викладацьким складом  та  студентами всіх поколінь.
Ректор НУК Євген Трушляков

 

Кораблебудівник. Спецвипуск: Абітурієнт - 2019 (переглянути)

Національний університет кораблебудування. Головний корпус

Сайт НУК: http://www.nuos.edu.ua/

Посилання на сайти структурних підрозділів НУК:

Кораблебудівний інститутІнститут комп’ютерних та інженерно-технологічних наукІнститут автоматики та електротехнікиМашинобудівний інститутГуманітарний інститутІнститут заочної та дистанційної освітиФакультет економіки моряПідготовчий факультет; Первомайський політехнічний інститутФеодосійський-політехнічний інститутІнститут післядипломної освіти.

Наукова бібліотека Національного університету кораблебудування (переглянути)

                                           Фільм про НУК. До 100-річчя НУК