У 1967 році наказом Міністра суднобудівної промисловості СРСР і Міністра вищої і середньої спеціальної освіти СРСР № 200/437 було засновано Херсонський філіал Миколаївського кораблебудівного інституту. У 1994 році постановою Кабінету Міністрів України від 29 серпня 1994 року №592 Миколаївський кораблебудівний інститут отримав статус Українського державного морського технічного університету (УДМТУ), а філіал у складі університету реорганізований в Херсонський філіал УДМТУ (ХФ УДМТУ). Рішенням МАК від 26.01.1995 р. (протокол № 16) університет акредитовано за IV рівнем акредитації з повною автономією (наказ Міносвіти України від 29.03.1995 р. № 77).
Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 1998 року № 1947 університету присвоєно ім’я адмірала Макарова.
Указом Президента України від 25 березня 2004 р. №366/2004 УДМТУ імені адмірала Макарова надано статус національного з найменуванням Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова. У зв’язку з цим Херсонський філіал Українського державного морського технічного університету був перейменований у Херсонську філію Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова (ХФ НУК).
Відповідно до наказу ректора Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова від 23 грудня 2021 р. Херсонська філія НУК перейменована у Херсонський навчально-науковий інститут Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова (ХННІ НУК) (переглянути).
ХННІ НУК є структурним підрозділом базового університету без статусу юридичної особи, який здійснює підготовку фахівців з вищою освітою за денною та заочною формами навчання з освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавр та магістр (спеціаліст), проводить наукові дослідження, виконує науково – технічні розробки i здійснює культурно-просвітницьку діяльність серед населення. За час свого існування інститут підготував майже 8 тисяч (7976 за станом на 01.01.2025 р.) інженерів кораблебудівників, машинобудівників, програмістів, економістів та спеціалістів зварювання, а також понад 6,5 тисяч (6543 за станом на 01.07.2024 р.) бакалаврів з відповідних напрямів підготовки.
Діяльність ХННІ відповідає основним напрямкам діяльності Національного університету кораблебудування в цілому і здійснюється згідно з Положенням про Херсонський навчально-науковий інститут Національного університету кораблебудування, яке затверджене ректором НУК у 2022 р.
Керівником інституту є директор, який призначається наказом ректора за узгодженням з рішенням збору трудового колективу. З 1987 року по 2024 рік директором ХННІ був доктор економічних наук, професор А.В.Ломоносов. З 2023 року виконуючим обов'язки директора інституту є кандидат технічних наук, доцент О.В. Дрозд.
ХННІ був створений як вечірній вищий навчальний заклад суднобудівного профілю. Але з 1988 р. інститут почав підготовку студентів за денною формою. Студенти перші 2 роки навчалися у м. Херсоні, а потім переводилися для продовження навчання в базовий ЗВО у м. Миколаїв. У 1996 р. було прийнято рішення залишати студентів інституту в м. Херсоні до закінчення ЗВО.
Херсонська філія Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова відзначатиме 50 років з дня заснування (газета Гривна, №28(1175), 12 липня 2017 року (переглянути)
Провідні Херсонські суднобудівні заводи, з якими співпрацює ХННІ
Херсонський суднобудівний завод |
Херсонський державний завод "Паллада" |
Судна, побудованні при участі випускників ХННІ на
Херсонському суднобудівному заводі
Доки, побудованні при участі випускників ХННІ
на Херсонському державному заводі "Паллада"
Сайт НУК: http://www.nuos.edu.ua/ |
Незалежності, 44,