ХЕРСОНСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ КОРАБЛЕБУДУВАННЯ
імені адмірала Макарова

Рік заснування — 1967
Навчальний заклад IV рівня акредитації. Етапи підготовки: бакалавр, спеціаліст, магістр, аспірантура.
Ліцензія АЕ № 527861 від 06.01.2015 р. Сертифікат РД-IV № 152298
73003 м. Херсон, пр. Ушакова, 44. Тел. / факс (0552) 26-31-18, (0552) 26-30-09.
e-mail: kbnuos@nuos.edu.ua

У 1967 році наказом Міністра суднобудівної промисловості СРСР і Міністра вищої і середньої спеціальної освіти СРСР № 200/437 було засновано Херсонський філіал Миколаївського кораблебудівного інституту. У 1994 році постановою Кабінету Міністрів України від 29 серпня 1994 року №592 Миколаївський кораблебудівний інститут отримав статус Українського державного морського технічного університету (УДМТУ), а філіал у складі університету реорганізований в Херсонський філіал УДМТУ (ХФ УДМТУ). Рішенням МАК від 26.01.1995 р. (протокол № 16) університет акредитовано за IV рівнем акредитації з повною автономією (наказ Міносвіти України від 29.03.1995 р. № 77).

Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 1998 року № 1947 університету присвоєно ім’я адмірала Макарова.

Указом Президента України від 25 березня 2004 р. №366/2004 УДМТУ імені адмірала Макарова надано статус національного з найменуванням Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова. У зв’язку з цим Херсонський філіал Українського державного морського технічного університету був перейменований у Херсонську філію Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова (ХФ НУК).

Відповідно до наказу ректора Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова від 23 грудня 2021 р. Херсонська філія НУК перейменована у Херсонський навчально-науковий інститут Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова (ХННІ НУК) (переглянути).

ХННІ НУК є структурним підрозділом базового університету без статусу юридичної особи, який здійснює підготовку фахівців з вищою освітою за денною та заочною формами навчання з освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавр та спеціаліст, проводить наукові дослідження, виконує науково – технічні розробки i здійснює культурно-просвітницьку діяльність серед населення. За час свого існування інститут підготував майже 8 тисяч (7805 за станом на 01.01.2024 р.) інженерів кораблебудівників, машинобудівників, програмістів, економістів та спеціалістів зварювання, а також понад 6 тисяч (6424 за станом на 31.01.2024 р.) бакалаврів з відповідних напрямів підготовки.

Діяльність ХННІ відповідає основним напрямкам діяльності Національного університету кораблебудування в цілому і здійснюється згідно з Положенням про Херсонський навчально-науковий інститут Національного університету кораблебудування, яке затверджене ректором НУК у 2022 р.

Керівником інституту є директор, який призначається наказом ректора за узгодженням з рішенням збору трудового колективу. З 1987 року директором ХННІ є доктор економічних наук, професор А.В.Ломоносов.

ХННІ був створений як вечірній вищий навчальний заклад суднобудівного профілю. Але з 1988 р. інститут почав підготовку студентів за денною формою. Студенти перші 2 роки навчалися у м. Херсоні, а потім переводилися для продовження навчання в базовий ЗВО у м. Миколаїв. У 1996 р. було прийнято рішення залишати студентів інституту в м. Херсоні до закінчення ЗВО.

Херсонська філія Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова відзначатиме 50 років з дня заснування (газета Гривна, №28(1175), 12 липня 2017 року (переглянути

Провідні Херсонські суднобудівні заводи, з якими співпрацює ХННІ

Херсонський  суднобудівний завод

Херсонський державний  завод "Паллада"