Реєстрація
знаменник
Карта сайту

Суднобудування

Спеціальність 135

Спеціалізації: "Кораблі та океанотехніка", "Суднокорпусобудування",
"Судноремонт та технічне обслуговування флоту "

(Спеціальності: 7.05120101 "Кораблі та океанотехніка" та 7.05120102

"Суднокорпусобудування"  за переліком 2006 р.)

Суднобудівна промисловість України  завжди була однїєю з найпередових і розвинених галузей народного господарства нашої держави. У різні роки вона включала (або включає) такі провідні підприємства як «Херсонський суднобудівний завод», ХДЗ «Паллада», «Чорноморський суднобудівний завод», «Суднобудівний завод ім. 61 комунара», «Океан», «Залів»,  акціонерне товариство «Завод "Ленінська кузня"», Феодосійське виробниче об'єднання «Зоря», проектно-конструкторські бюро, науково-дослідні та технологічні інститути – ЦКБ «Ізумруд», ЦКБ «Чорноморсуднопроект», ЦКБ «Шхуна», ЦКБ «Прогрес», ЦНДПІ «Тайфун», СПБ «Машпроект», УкрЦНДІТС, УкрДержНДІСС, УкрЦНДІТСМ.

За більш ніж 200-річний розвиток суднобудування на півдні України, в історії залишили свій слід ескадронний панцерник «Князь Потемкин Таврический», китобойні бази «Советская Украина» і «Советская Россия», танкери типу «Крым», ліхтеровоз «Алексей Косыгин», комбіноване судно «Борис Бутома», атомний ліхтеровоз «Севморпуть» та інші судна, які були збудовані українськими суднобудівниками. Більша частина військових кораблів колишнього СРСР, практично весь сучасний Чорноморський Флот, велику кількість багатотоннажних транспортних, промислових та науково-дослідних суден також було збудовано на верфях України. В першу чергу до цього  причетні інженери-кораблебудівники, які приймають участь в проектуванні та побудові кораблів і суден різного класу та призначення. Спеціалістів цього напряму вже майже 90 років готує Національний університет кораблебудування, який розташовано у м. Миколаєві та більше 50 років його Херсонська філія.
Спеціальність  "Суднобудування" – це класична технічна освіта. Наші студенти мають змогу отримати глибокі фундаментальні інженерні знання, впевненість в своїй професійній компетентності, оволодіти іноземними мовами і сучасними інформаційними технологіями. Завдяки цьому випускники мають можливість працювати не тільки в суднобудівній, але і в суміжних галузях.

Галузі, напрями та спеціальності