Кафедра економіки
Історична довідка
У зв’язку із збільшенням обсягів освітянської діяльності Херсонської філії НУК і згідно з рішенням Вченої ради Національного університету кораблебудування, а також відповідно до наказу ректора від 31.12.2004 р. у Херсонській філії НУК створена кафедра економіки, яку введено до складу факультету загальнонаукової підготовки філії.
Кафедра економіки є випусковою, здійснює підготовку здобувачів І (бакалаврського) рівня вищої освіти за освітніми програмами «Економіка підприємства» та «Бізнес і приватне підприємництво», а також здійснює підготовку здобувачів ІІ (магістерського) рівня вищої освіти за освітніми програмами «Економіка підприємства», «Економіка довкілля і природних ресурсів», «Менеджмент організацій та адміністрування», «Бізнес і приватне підприємництво».
Першим завідувачем кафедри економіки Херсонського навчально-наукового інституту (Херсонської філії) Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова був заслужений діяч науки і техніки, д.е.н., професор В.Н. Парсяк. Потім в різний час кафедру економіки очолювали д.е.н., професор А.В. Ломоносов та д.е.н., професор О.Е. Ломоносова. На теперішній час в.о. завідувача кафедри економіки є д.е.н., професор Руснак А.В.
Особовий склад кафедри економіки у 2024-2025 н.р.:
1. Руснак А.В. – в.о. завідувача кафедри, д.е.н., професор;
2. Надточій І.І. – професор кафедри, заступник директора ХННІ НУК з навчально-методичної та наукової роботи, д.е.н., професор;
3. Ломоносов А.В. – професор кафедри, д.е.н., професор;
4. Ломоносова О.Е. – професор кафедри, д.е.н., професор;
5. Ревенко Н.Г. – професор кафедри, к.е.н., професор;
6. Ломоносов Д.А. – доцент кафедри, к.е.н., доцент;
7. Бобровський О.І. – доцент кафедри, PhD.
Здобувачі вищої освіти одних з найбільш високооплачуваних та сучасних спеціальностей: економіка, менеджмент, підприємництво та торгівля, в освітньому процесі мають такі плюси: набувають сучасних hard skills та soft skills; оволодівають сучасними техніками та методами, зокрема виконуючи інтерактивні завдання з елементами гейміфікації, беруть участь у бізнес-тренінгах, майстер-класах з фахівцями-практиками, пітч-тренінгах. Крім того, набута фінансова грамотність допомагає студентам ефективно управляти особистими фінансами, а при відкритті власної справи, вони зможуть прорахувати всі ризики та вигоди.
Перевагами професій економічного спрямування, отриманих студентами на кафедрі економіки, є: затребуваність на ринку праці; універсальність (можливість працювати та реалізовувати себе у найрізноманітніших сферах); хороші кар’єрні перспективи, самореалізація та особистісний розвиток. Кафедра економіки ХННІ НУК пропонує рівноправне партнерство закладу вищої освіти, роботодавців та здобувачів освіти у формі: цільової підготовки фахівців; дуальної форми здобуття освіти.
Кафедра економіки плідно співпрацює з управлінням економіки, управлінням освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації та управлінням статистики в Херсонській області, громадськими організаціями. У своїй діяльності кафедра економіки зорієнтована на підготовку фахівців, необхідних для підприємств та установ м. Херсон та області. Також у 2024 році на кафедрі діють договори з підприємствами, організаціями та установами, на яких здобувачі вищої освіти успішно проходять практику.
Під керівництвом НПП кафедри економіки студенти беруть активну участь у науковій діяльності та є переможцями Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт.
На кафедрі економіки:
- науково-педагогічними працівниками кафедри здійснюється забезпечення акредитування освітніх програм, за якими на кафедрі здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти;
- забезпечується належний рівень наукової та професійної активності науково-педагогічних працівників, які здійснюють освітній процес, згідно ліцензійних та акредитаційних вимог до провадження освітньої діяльності;
- викладачі активно публікують результати своїх наукових досліджень, зокрема й розміщують статті в наукових виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus та Web of Science;
- постійно удосконалюється організація навчання студентів за дистанційною формою, оновлення, доповнення та розробка відповідного навчально-методичного забезпечення, зокрема й за рахунок видавництва підручників та навчальних посібників.
Кафедра економіки 2013 р. |
Кафедра економіки 2017 р. |