Реєстрація
знаменник
Карта сайту

 

Наказ ректора від 27.01.2016 р. "Щодо переносу початку семестру" (переглянути).

Шановні науково-педагогічні працівники та студенти Херсонської філії НУК! 

В багатьох містах України спостерігається спалах грипу та ГРВІ. Епідемпоріг в містах Херсоні та Миколаєві  не перевищений, проте, перебіг хвороби у тих, хто захворів, дуже важкий і дає багато ускладнень.
Відповідно до законів України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про захист населення від інфекційних хвороб" та з метою недопущення виникнення епідемії грипу та гострих респіраторних захворювань, розповсюдження захворюваності серед студентів, викладачів та співробітників НУК та ХФ НУК, ректоратом прийнято рішення про перенесення початку весняного семестру в Університеті на 8 лютого 2016 року.
Закликаємо уникати по можливості місць масового скупчення людей. Слід пам'ятати, що кожен відповідальний за своє здоров'я. Необхідно вчасно звертатися за допомогою до лікарів – перш за все це стосується осіб, які належать до групи ризику – і не приймати самостійно протигрипозних препаратів.

При підозрі на грип потрібно негайно звертатися за допомогою до лікаря

http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20160121_b.html

При підозрі на грип потрібно негайно звертатися за допомогою до лікаря, адже тільки фахівець може поставити клінічний діагноз та призначити лікування. На цьому наголошувалося під час брифінгу в Будинку Уряду «Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ: оперативна інформація», в якому взяли участь т.в.о. Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Святослав Протас, головний позаштатний епідеміолог МОЗ України, професор, д.мед.н. Ірина Колеснікова, головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України, професор, д. мед. н. Ольга Голубовська.
Зазначалося, що епідемічна ситуація з грипом ускладнилася та вимагає відповідального ставлення кожного до свого здоров‘я. Цьогорічний штам грипу в значній мірі вражає працездатну частину населення. Хвороба розвивається дуже швидко – упродовж кількох годин піднімається висока температура, що супроводжується важким інтоксикаційним синдромом. Такими ж темпами прогресує пневмонія, яка розвивається на фоні грипу та може становити загрозу життю.
Святослав Протас поінформував, що станом на 20 січня було призупинено навчання майже у 7,5 тис. навчальних закладів. Результати цих обмежувальних заходів зможемо аналізувати вже на наступному тижні, проте вже фіксуємо зменшення захворюваності серед дітей.
За його словами, ажіотаж навколо захворювання певною мірою спрацював на позитив – у свідомості кожного з’явилася відповідальність за своє здоров’я. Зросла кількість звернень до лікарів, що підтверджує – люди бояться за своє здоров’я. Хоч це і спричинило додаткове навантаження на медичну галузь.
«Лікувати завжди дорожче й складніше, а запобігти – дешевше і легше», - наголосив Святослав Протас, додавши, що немає уніфікованого лікування чи методів убезпечення, це повинен бути комплексний підхід.
Головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовська запевнила, що не варто бездумно скуповувати в аптеках ліки. Уберегтися від грипу або його наслідків допоможе вакцинація, уникнення контакту з хворими та, у разі виникнення недуги, своєчасне звернення до медичного закладу. «Специфічна терапія максимально ефективна у перші дві доби від початку захворювання, і призначити її має лише лікар ґрунтуючись на клінічній картині та тяжкості перебігу хвороби», – наголосила Ольга Голубовська.
«При симптомах грипу потрібно негайно звертатися до лікаря. Практично всі, хто помер цього року від грипу, пізно звернулися за медичною допомогою, коли вже відбулися незворотні процеси в організмі й врятувати життя було неможливо», - підкреслила фахівець. За її словами, найкращий спосіб профілактики – імунізація населення. Однак цей показник дуже низький – 0,3%, серед груп ризику – 20%. Щеплення проти грипу допоможе уберегтися від гострої форми захворювання.
Водночас неприпустимим є самолікування, адже деякі традиційні жарознижуючі ліки, які використовуються при звичайних застудах, протипоказані при грипі. Також безконтрольний прийом специфічних ліків з профілактичною метою, без призначення лікаря, може лише зашкодити, адже виникає резистентність. В разі гострого перебігу захворювання проводиться госпіталізація. Препарати, які застосовуються при грипі, на сьогодні є в медичних закладах.
Про прості речі, які рятують життя, розповіла Ірина Колеснікова, головний позаштатний епідеміолог МОЗ України. Вона наголосила, що варто більше бувати на свіжому повітрі, уникати скупчень людей, частіше мити руки, користуватися одноразовими серветками. «Використовувати маски в якості захисного засобу від вірусу грипу не ефективно для здорової людини. Вона не захищає від зараження. Звичайна хірургічна маска пропускає повітря, відповідно пропускає і вірус», – зазначає Ірина Колеснікова. Маска потрібна скоріше хворій людині, щоб не заражати здорових.
«При сьогоднішній ситуації з грипом відповідальність пацієнтів – вчасно звернутися до лікаря, відповідальність лікаря - призначити лікування», - наголосили учасники брифінгу.

Прес-служба МОЗ України

Лист Управління освіти і науки ХОДА від 25.01.2016 р. № 02-21/31-16/10 "Про організацію навчально- виховного процесу" (переглянути)

Всі новини Термінові оголошення